سلام و خوش آمدید!

ویزای کانادا

Canada visa

ویزای کانادا

فرقی نمی‌کند انگیزه شما از سفر به کانادا دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش‌های علمی و نمایشگاه‌های تجاری، بازدید از جاذبه‌های گردشگری در قالب تور کانادا، تحصیل و یا استفاده از فرصت‌های مطالعاتی باشد؛ با هر هدف و انگیزه‌ای که بخواهید وارد این کشور شوید، به عنوان یک ایرانی ملزم به دریافت ویزای کانادا هستید. سیاست‌های جذب شهروند، نیروی کار و گردشگر کانادا باعث شده حتی با وجود روابط نه‌چندان جالب دولت‌های ایران و کانادا، هم‌چنان این کشور به عنوان یکی از مقاصد اصلی سفر توریستی، ادامه تحصیلی و زندگی مطرح باشد. مجموعه نیلگام با بیش از یک دهه تجربه در زمینه خدمات ویزای کانادا، مشاور و همراه شما برای دریافت این ویزا خواهد بود و سعی دارد اطلاعات کاملی برای شما در این زمینه فراهم آورد.

کانادا

کشوری با تنوع گسترده جغرافیایی که برغم باور عمومی از آب و هوای کانادا، می‌توان گفت اقلیم آن در نواحی مختلف بویژه در مرزهای جنوبی بسیار متفاوت از تصویر ذهنی ما است. آب و هوای کانادا چنان تنوعی دارد که در برخی روزها دمای یک نقطه از آن تا ۳۰ درجه زیر صفر می‌رسد درحالیکه در همان روز دمای شهری دیگر مثبت ۳۰ درجه سانتیگراد است. کانادا کشوری است برای هر نوع سلیقه و ترجیح.

در ادامه توضیحات جامعی در رابطه با ویزای کانادا مثل انواع ویزای کانادا، شرایط درخواست ویزا کانادا، هزینه، مدارک لازم و … را به تفصیل ارزیابی کرده‌ایم تا اطلاعات جامعی را از فرایند ویزای کانادا بدست آورید.

انواع ویزای کانادا

ویزا کانادا انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز هر فرد می‌بایست نسبت به دریافت آن اقدام کرد. انواع ویزای کانادا شامل مواردی متعددی چون ویزای تویستی، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی و … است که در ادامه دسته‌بندی کاملی از انواع ویزای کانادا به همراه توضیحات آن ارائه گشته است. به طور کلی انواع ویزای کانادا اساسا به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شود:

 • ویزای موقت کانادا
 • ویزای اقامت دائم کانادا

برای ثبت درخواست و دریافت هر یک از ۲ قسم ویزای کانادا از دو طریق می‌توان اقدام کرد. ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و روش دوم مراجعه حضوری به سفارت کانادا و ارائه مدارک به صورت دستی پرکردن مدارک در محل سفارت کانادا که اصطلاحا به آن (Draft یا Paper) می‌گویند.

به دلیل بسته بودن سفارت کانادا متقاضیان دریافت ویزا کانادا می‌بایست برای انگشت‌نگاری و یا بیومتریک ویزای کانادا به یکی از وَکهای دفاتر VFS در کشورهای اطراف ایران مراجعه کنند. اگر چه بنابر اعلام سایت رسمی سفارت کانادا در حال حاضر بهترین روش برای درخواست ویزای این کشور، ثبت نام آنلاین ویزا کانادا است.

ویزای موقت کانادا

ویزای موقت کانادا به نوعی از ویزای این کشور گفته می‌شود که فرد طی زمانی مشخص و محدود اجازه ورود به خاک کانادا را خواهد داشت. ویزای موقت کانادا را می‌توان ذیل ۳ زیرمجموعه اصلی تقسیم‌بندی کرد:

مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی کانادا

لطفا مدارکی که در ذیل می آید به برگه درخواست رویداد خود ضمیمه نمایید تا بتوانیم شرایط لازم جهت صدور رویداد در هر مورد مشخص را بررسی نماییم. لطفا هنگام اراِیه درخواست حتما به موارد زیر دقت نمایید.

کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند.

مدارک عمومی

 1. اصل گذرنامه و کپی صفحه مشخصات گذرنامه پاسپورت (حداقل 6 ماه اعتبار از زمان سفر، حداقل 2 برگ سفید کنار هم، امضاء مسافر در صفحه دوم) و کلیه پاسپورت های قدیمی
 2. شناسنامه
 3. تکمیل فرم اطلاعات برای هر یک از متقاصیان بصورت جداگانه
 4. مدارک مالی سند مالکیت (منزل مسکونی – زمین – باغ – ویلا –مغازه و …)، تمکن مالی
 5. سه قطعه عکس 5 در 4 رنگی جدید تمام رخ با زمینه كاملا سفید.
 6. امضای قرارداد تور
 7. ارایه ضمانت برگشت از سفر، حداقل به مبلغ 100 میلیون تومان (بصورت ضمانتنامهء بانکی) به ازای هر شخص
 8. مدارک مالی یکبار برای مشاوره ی ویزا و یکبار ۴ روز قبل از ورود به سفارت به زبان انگلیسی تحویل داده شود.
 9. دعوتنامه و مدارک دعوت کننده صفحه اول پاسپورت، اشتغال به کار، آخرین مالیات پرداختی
 10. مدارک از زمان اقدام برای ویزا تا زمان برگشت از سفر به صورت امانت در دفتر نگهداری خواهد شد.
 11. حضور مسافر در محل سفارتجهت ارائه مدارک و انگشت نگاری الزامیست.
 12. بیمه مسافرتی

نکته؛ پرینت گردش حساب شش ماه اخیر مانده حساب حداقل 90 میلیون تومان موجودی پایدار برای هر نفرافزایش مانده حساب ناگهانی مورد قبول سفارتخانه ها نمی باشد.


مدرک شغلی

 • – پزشکان: جواز مطب، پروانه مطب، کارت نظام پزشکی، آخرین لیست مالیاتی، لیست پرداخت بیمه
 • – مهندسین: پروانه نظام مهندسیو یا جواز ساخت
 • – تجار: کارت بازرگانی، گواهی اتاق بارزگانی، آخرین لیست مالیات رد شده
 • – کارخانه: داران جواز كسب، پروانه بهره برداری، گواهینامه فعالیت صنعتی
 • – کارفرمایان: آگهی تاسیس و تغییرات، اظهارنامه ثبت شرکت، روزنامه رسمی، لیست مالیات رد شده، لیست بیمه و حقوق کارمندان، نامه تمکن و گردش حساب سه ماه اخیر شرکت
 • – کارمندان: حكم كارگزيني، فیش حقوقی سه ماه اخیر، سوابق بیمه، گواهی اشتغال به کار
 • – بازنشستگان: حكم بازنشستگي، فیش حقوقی سه ماه اخیر
 • – دانش آموزان: براي دانش آموزان و دانشجويان گواهي اشتغال به تحصيل ، برای افراد زیر 18سال، امضای والدین ا لزامی میباشد.
 •  
 •  

مدارک لازم برای درخواست ویزای دانشجویی کانادا

لطفا مدارکی که در ذیل می آید به برگه درخواست رویداد خود ضمیمه نمایید تا بتوانیم شرایط لازم جهت صدور رویداد در هر مورد مشخص را بررسی نماییم. لطفا هنگام اراِیه درخواست حتما به موارد زیر دقت نمایید.

 • – تمام مدارک باید ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشند و اسکن شده در قالب فایل پی دی اف با حجم کم اراییه شوند هر کدام از مدارک ذکر شده در یک فایل مجزا باشد.
 • – نامه ادمیشن از یکی از ماکز معتبر آموزشی
 • – نامه CAQ فقط برای متقاضیان استان کبک
 • – برنامه تحصیلی یا همان STUDY PLAN در استادی پلن برنامه تحصیلی شما باید دقیق معلوم باشد و اهداف خود را از انتخاب کشور و شهر و دانشگاه و رشته دقیقا مشخص کنید ، بهتر هست انتخاب رشته مورد نظر با سابقه کاری و برنامه کاری خود در آینده تطبیق داشته باشد. ذکر نام برخی از دروس که در دوره مورد نظر می خواهید و اینکه با گذراندن این دروس چه مهارت هایی را در آینده به دست خواهید آورد بسیار مهم است.

مدارک عمومی

 1. اسکن صفحات جدید ترین پاسپورت
 2. اسکن صفحات پاسپورت های قبلی
 3. اسکن کارت ملی
 4. اسکن شناسنامه( اگر متاهل هستید اسکن شناسنامه همسر الزامیست همراه با سند ازدوج)
 5. یک قطعه عکس 5/3*5/4 بدون عینک و کلاه (برای خانم ها هم حجاب و هم بدون حجاب مورد تایید است)
 6. نامه تمکن مالی گردش حساب 3 و یا 4 ماهه اخیر و پرینت موجودی حساب برای متقاضی اصلی و یا فردی که از او حمایت خواهد کرد، حداقل هزینه موجود در بانک باید یک سال شهریه و هزینه زندگی متقاضی را پوشش دهد به زبان انگلیسی همراه با مهر برجسته بانک و سربرگ بانک مورد نظر . لازم است بدانید برای هزینه زندگی حداقل 12000 دلار در نظر داشته باشید.
 7. اسناد ملکی هر سندی که تعلق شما را به کشور خود نشان دهد
 8. مدارک شغلی سابه کاری و سوابق بیمه
 9. فرم تکمیل شده اطلاعات فردی و خانوادگی برای هریک از اعضای خانواده به صورت جداگانه فرم باید پر شود
 10. تکمیل فرم SCHEDULE1 و اسکن فرم در قالب یک فایل
 11. ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همرا ریز نمرات
 12. ارایه مدارک زبان
 13. حضور مسافر در محل سفارتجهت ارائه مدارک و انگشت نگاری الزامیست.
 14. بیمه مسافرتی

دریافت کلیه فرم های ویزای کانادا

بروزرسانی شده تا تاریخ بهمن ماه 1399 طبق سفارت

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای کانادا بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما در گروه داریوش استفاده نمایید.

اشتراک گذاری این صفحه

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

ثبت نظرات

آخرین نظرات

نیاز به کمک دارید؟ پشتیبانی آنلاین